16

Kas

2012

Android Dersleri #1

 

 

 

Kaydettiğim yer imlerinden ve gezinirken rastladığım dersleri başlıklar altında paylaşmaya karar verdim.Favori konularımdan biri olan android  dersleri ile başlıyorum,zaman buldukça koleksiyonlar halinde ekleyeceğim.Başlıklara tıklayarak makalelere ulaşabilirsiniz.

 

 

 Android Programlama VII – Uygulamalarda Çoklu Dil Desteği

Yazdığımız uygulamalar büyüdükçe ve biz dünyanın her yerinden insanların uygulamamızı kullanabilmesini istedikçe, uygulamamızı daha fazla dili destekler hale getirmemiz gerektiği kaçınılmaz. Neyse ki bu iş aslında o kadar da zor değil.

 

 

Android İnternet Bağlantısı Kontrolü

Bu makalemizde Android ‘de İnternet Bağlantı Kontrolü Nasıl Yapılır ? öğreneceğiz.

 

 

 

Android SQLite ile Veritabanı Oluşturma
Bu makalede Android üzerinde Veritabanı işlemlerini anlatmaya çalışacağım.Android tabanlı yazılımlarda en çok kullanılan veri tabanı alt yapısı SQLite ile çalışacağız.Dünyada en çok dağıtılan ve tavsiye edilen kaynak kodları halka açık, tamamen C/C++ programlama dilleriyle geliştirilmiş sunucu yazılımı ve konfigurasyon gereksinimi olmayan, işlemsel ve ilişkisel bir SQL veritabanı motorudur.

 

   Android Programlama Ders 13:Xml Rss Reader Yapımı ve ASyncTask Örneği

ASyncTask arkaplanda bir işlem yapılırken bu işlem başlamadan önce ve bittikten sonra yapmamız gereken  komutları işletebilmemiz için oluşturulmuş bir class yapısıdır.

 

 

 

Share this:

About Author

yusufcakmak